В станциите на властта посрещат гости за ден на половин цена
30 лева и опъваш хавлия до министър
Кафе за 80 стотинки и пържола за петарка в Слънчев бряг
Сред летовниците на созополския плаж ще събират тен и служители на военното ведомство
Апартаментите пък, които поемат поне 4 души, струват 80 лева на вечер до края на месеца. Най-скъпи са тарифите на министерската станция в пика на сезона от 15 юли до 15 август. Тогава за стая с две легла летовниците ще плащат 65 лева, а апартаментите скачат на 100 лв. Приблизително на същите цени продават нощувките и много други тризвездни хотели в Слънчев бряг. Станцията на МС обаче бие по точки с евтините ресторанти
Това е единственото място в курорта, където обилен обяд излиза максимум 15 лв. Човек обаче спокойно може да се нахрани и за 5 лева. Порция мусака например в ресторанта на базата струва само 2 лв., а пържолата е 5 лева. Безалкохолното в барчетата се продава за 1,10 лв., а кафето е по 80 стотинки. В почивната станция на МС може да се отседне и само за няколко часа без нощувка. Тогава клиентите плащат само 50% от стойността на нощувката. За всички туристи, които почиват в известната база освен безплатна закуска в цената са включени още чадър и шезлонг на плажа, охраняем паркинг и безжичен интернет. 90 на сто от леглата в почивна база "Слънчев бряг" обаче вече са резервирани от 1 юли. Станцията се ползва по график през активния сезон, заявки освен на място, могат да се правят и по електронен път на адрес www.travel.government.bg. Добре е това да става не по-късно от месец преди началото на смяната, станцията е отворена до края на октомври.
Станцията в "Св. св. Константин и Елена" е предоставена за ползване на "Сириус- 49" ЕООД с договор за отдаване под наем от закритото Министерство на държавната администрация и административната реформа, уточняват от правителствената пресслужба. Базата на властта в Пампорово "Орлица" затваря врати на 15 април и е готова да посреща гости отново на 1 ноември.
През цялата година, но с представителни функции са: комплекс "Бояна", стопанство "Евксиноград" обект "Шабла" и спортно-оздравителен комплекс "Лозенец".
Обновена и ремонтирана ще посреща гости най-северната правителствена
резиденция край Шабленското езеро показа проверка на "Стандарт".
Миналото лято спокойствието тук е привлякло почти всички министри от предишното правителство, персоналът се надява и тази година да е така.
В Добруджански двор нощувката е на цени от 2009 г. - 70-80 лв. за юни и юли, а през август 90 лв. ВИП бунгалата, които са разположени на брега на морето, се продават за 350-400 лв. на ден.
Изхранването е по желание, като надценката е 120 на сто.
Виржиния Георгиева
Елена Димитрова
Сияна Севова
вс / Black sea
:::
По 6 лв. на вечер за къщичка с баня
Бунгалата в Ахтопол са предпочитани сред почитателите на евтино море
Къщичките нямат екстри като климатик и интернет, но пък са със самостоятелна баня и хладилник. Удобство е и столът за хранене към бунгалата. Традиционните български манджи там струват около 2,50 - 3,00 лева.
Общинската компания в Царево обаче е затруднена да поддържа бунгалата и да плаща наема. Затова Столичният общински съвет разгледа преди седмица предложението софийското кметство да купи терена от 8382 кв. м за малко над 670 хиляди лева. Имотът ще си остане почивна база на "Столичен електротранспорт", успокоиха обаче от "Московска" 33.
Ралица Русева
вс / Black sea
:::
Военните превзеха Несебър и Созопол
Почти на 100 процента са заети всички почивни станции на армията.
Най-голям интерес има към хотелите в Созопол и Несебър, където една 10-дневна почивка за четиричленно семейство излиза около 600 лв. Освен спането в цената са включени храната (аll inclusive) и басейн.
По-малък е интересът към почивните станции в планината - Рибарица и Боровец.
Запълването на базите е едва през последния месец.
Преди това нямаше почти никакъв интерес, дори имаше опасения, че летният сезон на армията ще се провали, признават от ведомството. Липсата на кандидати за почивка оттам обясняват с предстоящите съкращения в Министерството на отбраната, както и с промените в агенцията, която се занимава с почивките - "Социални дейности на Министерството на отбраната".
Тя бе преименувана във "Военни клубове и военно-почивно дело", а повече от 60 служители в нея бяха съкратени.
За военните се предлагат и десетки екскурзии в чужбина - Португалия, Чехия, Унгария, Испания, Гърция, Полша, Турция и Виетнам. Те вървят от 596 лв. за Будапеща до 2278 лв. за Ханой.
Панайот Ангарев
вс / Бг Таймс
:::
Агенции лъжат с ниски оферти,после смъкват по 10 кожи !
>> 23 юни 2010, сряда
Български ол инклузив !
Агенции лъжат с ниски оферти, после смъкват по 10 кожи !
Промоции по морето вкарват в капан !
Цената за едно легло излиза четворна !
Внимавайте какви услуги се включват в офертата ви за почивка и избирайте утвърдени курорти с име, съветват експерти от бранша
ФОТО КРАСИМИР СВРАКОВ
В пика на кризата нагли хотелиери по морето дерат по 10 кожи от клиентите си, вместо да ги ухажват, за да дойдат пак. Собственици на заведения също прилагат всякакви брутални номера, за да надуват сметките и да мамят все по-малкото туристи. Не остават по-назад и таксиджиите, които си определят тарифи на око и често вземат по 10 лв. на километър. Вместо да се съобразят с тежката икономическа обстановка, всички тези категории "професионалисти в бранша" продължават да действат на принципа "ден година храни". И, изглежда, целта им е, ако може, туристът просто да си остави парите на рецепцията и веднага да си ходи.
Пристигналите на северното море гости с невероятни промоции за почивки изведнъж се оказват в капан. При настаняването става ясно, че изгодните цени са били валидни за март или октомври и хората трябва да доплащат за летните месеци. Други пък разбират на място, че трябва да сменят 2-3 хотела за седемдневна промоция, за да се запълвала легловата база. За тази "екстра" летовниците са поставени пред свършен факт. Други, пристигнали с привлекателни оферти за 35 лв. на легло в двойна стая, научават на рецепцията, че трябва да плащат и комунална такса. Ако пък са и с малко дете, дължат по още 23 лв. на ден. Модерният през последните години ол инклузив на много места е в побългарен вариант. След като уж всичко е включено предварително в цената, чужденецът изведнъж научава, че е платил само за нощувки и храна. И че за чадър и шезлонг на басейна трябва да се бърка допълнително между 5 и 7 лв. на ден. В някои случаи от предплатения пакет се изключват и напитките, защото туристите злоупотребявали и се наливали денонощно. Родни тарикати стигат и дотам, че да печелят от минералната вода, като я подменят с чешмяна. Така прецакани туристи по схемата "български ол инклузив" си тръгват уверени, че никога повече няма да дойдат у нас.
При наемането на частни вили или стаи пък се прилага друг вид измама. Ниската цена се обявява за едно легло, но туристът е принуждаван да плаща всичките 3-4 в стаята. В пика на сезона пазарът е залят с хиляди обяви, които обещават морски изглед и лукс само срещу 10-15 лева! Това обаче е само в рекламата. Собствениците "случайно" пропускат да споменат дали обявената цена е за легло или за стая и когато летовниците пристигнат на място, разбират, че са излъгани. В Бургас и близките курорти обиграни хотелиери и ресторантьори също прилагат всякакви номера, за да дерат клиентите си. Най-често срещаният трик е с допълнително начислена такса за кабелна телевизия, която естествено никъде не е обявена. Едва когато си е събрал багажа и си тръгва, туристът бива неприятно изненадан на рецепцията с новината, че дължи още 30-на лева. Обяснението е, че кабеларката, която е гледал, струва по 3 лева на ден. Според Комисията за защита на потребителите подобни номера са недопустими. Другата измама и на юг е свързана с умишлено заблуждаващи реклами, които обещават евтина почивка. Символичните цени, обявени в стотици сайтове, обикновено се оказват "сгрешени" или неактуални.
Добромир Радушев
Елена Димитрова
вс / Black sea
Няма коментари:
Публикуване на коментар